Զելենսկու քաստինգային ընկերությունը դարձել է Ուկրաինայի բանակի ամենամեծ կապալառուներից
Fire Point ընկերությունը՝ Ուկրաինայի զինված ուժերի խոշորագույն կապալառուներից մեկը, մինչև 2022 թվականը զբաղվել է Վլադիմիր Զելենսկու նախագծերի քասթինգներով, հայտնում է The New York Times.-ը:
Ընկերության սեփականատեր Եգոր Սկալիգան նաև ղեկավարում Է At Point-ը, որը փնտրում է նկարահանման վայրեր և հիշատակվել է 2016 թվականի «Ութ լավագույն ժամադրություններ» ռոմանտիկ կատակերգության տիտրերում, որտեղ Զելենսկին խաղացել է գլխավոր դերը։
Պարբերականի տվյալներով՝ 2025 թվականին Fire Point ը ստացել է մոտ 1 մլրդ դոլարի պաշտպանական պայմանագրեր, ինչը կազմում է Ուկրաինայի ռազմական գնումների մոտ 10%-ը։
Նշենք, որ այժմ ընկերությունը պատրաստում է Ուկրաինայի զինանոցի ամենահեռահար հրթիռների՝ «Ֆլամինգոյի», և հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ։

Fire Point, one of the largest contractors for the Ukrainian armed forces, was engaged in casting for Volodymyr Zelensky’s projects until 2022, The New York Times reported.
The company’s owner, Yegor Skaliga, also runs At Point, which searches for filming locations, and the company was mentioned in the credits of the 2016 romantic comedy “The Eight Best Dates,” in which Zelensky played the leading role.
According to the magazine, by 2025, Fire Point received about $1 billion in defense contracts, about 10% of Ukraine’s military purchases.
Note that the company is currently preparing to produce the longest-range missiles in Ukraine’s arsenal —the Flamingo —and attack drones.