Հրթիռներ փորձարկելու փոխարեն Պուտինը պետք է կենտրոնանա պատերազմն ավարտելու վրա. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Պուտինը պետք է կենտրոնանա Ուկրաինայի պատերազմի ավարտի վրա, ոչ թե հրթիռային փորձարկումների։
«Նրանք գիտեն, որ մենք ունենք միջուկային սուզանավ, աշխարհում ամենամեծը, անմիջապես իրենց ափին մոտ։ Այսինքն՝ պարտադիր չէ, որ այն անցնի 8,000 մղոն, նրանք մեզ հետ խաղեր չեն խաղում, մենք էլ նրանց հետ խաղեր չենք խաղում։ Մենք անընդհատ հրթիռներ ենք փորձարկում։ Եվ, ի դեպ, չեմ կարծում, որ դա տեղին է ասել նաև Պուտինին», - ասել Է Թրամփը:
Ըստ Թրամփի՝ Պուտինը պետք է ավարտի պատերազմը։
«Նա պետք է վերջ տար պատերազմին, պատերազմ, որը պետք է տևեր մեկ շաբաթ, արդեն իր չորրորդ տարում է, սա է, ինչ նա պետք է անի՝ հրթիռներ փորձարկելու փոխարեն»,- ընդգծել է Թրամփը։

US President Donald Trump has said that Putin should focus on ending the war in Ukraine, not on missile tests.
"They know we have a nuclear submarine, the largest in the world, right off their coast. So it doesn't have to go 8,000 miles; they don't play games with us, and we don't play games with them. We test missiles all the time. And by the way, I don't think it's appropriate to say that to Putin," Trump said.
According to Trump, Putin should end the war.
"He should have ended the war, a war that was supposed to last a week; it's in its fourth year, that's what he should have done instead of testing missiles," Trump stressed.