Պարահանդեսային դահլիճը՝ Թրամփի անունով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հավանաբար, Սպիտակ տան արևելյան թևում կառուցվելիք պարահանդեսային դահլիճը կանվանի իր անունով, հաղորդում է ABC-ն՝ հղում անելով Թրամփի վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյաներին։
Որպես գործարար, ով մեծ փորձ ունի ամեն ինչ կառուցելու գործում՝ սկսած գոլֆի դաշտերից մինչև գրասենյակային աշտարակներ, Թրամփը բազմիցս հայտարարել է, որ Սպիտակ տունը տարածք չունի խոշոր միջոցառումներ անցկացնելու համար։ Սա է նրա նախագծի հիմնավորումը։ Նա նախկինում հայտարարել էր, որ նստավայրի կողքին կկառուցվի 200 միլիոն դոլար արժողությամբ պարահանդեսային դահլիճ։
«Նախագահ Թրամփը, հավանաբար, նոր՝ 300 միլիոն դոլար արժողությամբ Սպիտակ տան պարահանդեսային դահլիճը կանվանի իր անունով։ Պաշտոնյաներն այն արդեն անվանում են «Նախագահ Դոնալդ Թրամփի պարահանդեսային դահլիճ»։ Անունը, հավանաբար, կմնա այդպես»,- հաղորդել է հեռուստաալիքը։
Պաշտոնական գրառումների համաձայն՝ Արևելյան թևը կառուցվել էր 1902 թվականին և այդ ժամանակվանից ի վեր բազմաթիվ վերանորոգումների ենթարկվել: Ավանդաբար, շենքի այս հատվածն օգտագործվել է Առաջին տիկնանց և նրանց թիմերի կողմից, մինչդեռ նախագահների և նրանց թիմերի գրասենյակները գտնվում էին Արևմտյան թևում:

The ballroom is named after Trump
US President Donald Trump is likely to name the ballroom to be built in the East Wing of the White House after himself, ABC reported, citing senior Trump administration officials.
As a businessman with extensive experience in building everything from golf courses to office towers, Trump has repeatedly stated that the White House lacks space for significant events. This is the rationale for his project. He previously announced that a $ 200 million ballroom would be built next to the residence.
“President Trump is likely to name the new $ 300 million White House ballroom after himself. Officials are already calling it the “President Donald Trump Ballroom.” The name will likely remain that way, the television channel reported.
According to official records, the East Wing was built in 1902 and has undergone numerous renovations since then. Traditionally, this part of the building has been used by First Ladies and their teams, while the offices of Presidents and their teams have been located in the West Wing.