ԱՄՆ-ն դեռևս ցանկանում է հանդիպել ռուսական կողմի հետ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն դեռևս ցանկանում է հանդիպել Ռուսաստանի հետ, չնայած Թրամփի վարչակազմի կողմից Ռուսաստանի երկու խոշորագույն նավթային ընկերությունների նկատմամբ պատժամիջոցների կիրառմանը։
«Մենք դեռևս կցանկանայինք հանդիպել ռուսների հետ… Ես լավ զրույց ունեցա արտգործնախարար Լավրովի հետ, և մենք կհետևենք դրան։ Մենք միշտ հետաքրքրված ենք լինելու համագործակցել, եթե խաղաղության հասնելու հնարավորություն լինի», - ասել է Ռուբիոն։
Ըստ նրա՝ նախագահ Թրամփը մի քանի ամիս շարունակ բազմիցս ասել է, որ որոշակի պահի նա ստիպված կլինի ինչ-որ բան անել, եթե առաջընթաց չգրանցվի խաղաղության համաձայնագրի հարցում։

Госсекретарь США Марко Рубио заявил, что Вашингтон по-прежнему намерен провести встречу с представителями России, несмотря на введённые администрацией Трампа санкции против двух крупнейших российских нефтяных компаний.
«Мы всё ещё хотели бы встретиться с россиянами… У меня был хороший разговор с министром иностранных дел Лавровым, и мы продолжим работу в этом направлении. Мы всегда будем заинтересованы в сотрудничестве, если появится возможность достичь мира», — сказал Рубио.
По его словам, президент Трамп уже несколько месяцев повторял, что в какой-то момент ему придётся предпринять действия, если не будет достигнут прогресс по мирному соглашению.