ԱՄՆ-ն դեռևս ցանկանում է հանդիպել ռուսական կողմի հետ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն դեռևս ցանկանում է հանդիպել Ռուսաստանի հետ, չնայած Թրամփի վարչակազմի կողմից Ռուսաստանի երկու խոշորագույն նավթային ընկերությունների նկատմամբ պատժամիջոցների կիրառմանը։
«Մենք դեռևս կցանկանայինք հանդիպել ռուսների հետ… Ես լավ զրույց ունեցա արտգործնախարար Լավրովի հետ, և մենք կհետևենք դրան։ Մենք միշտ հետաքրքրված ենք լինելու համագործակցել, եթե խաղաղության հասնելու հնարավորություն լինի», - ասել է Ռուբիոն։
Ըստ նրա՝ նախագահ Թրամփը մի քանի ամիս շարունակ բազմիցս ասել է, որ որոշակի պահի նա ստիպված կլինի ինչ-որ բան անել, եթե առաջընթաց չգրանցվի խաղաղության համաձայնագրի հարցում։

The US still wants to meet with the Russian side
US Secretary of State Marco Rubio has said the US still wants to meet with Russia despite the Trump administration’s sanctions on two of Russia’s largest oil companies.
“We would still like to meet with the Russians… I had a good conversation with Foreign Minister Lavrov, and we will follow up. We are always interested in working together if there is a chance for peace,” Rubio said.
According to him, President Trump has repeatedly said for several months that at some point he will have to do something if there is no progress on a peace agreement.