Թրամփի որոշումները Ռուսաստանի դեմ պատերազմի ակտ են. Մեդվեդև
Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը կրկին կոշտ է արձագանքել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարություններին.
«Թրամփի կողմից Բուդապեշտի գագաթնաժողովի չեղարկումից, Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ սահմանելուց հետո կա՞ն դեռ պատրանքներ ունեցողներ։ ԱՄՆ-ն մեր հակառակորդն է, իսկ նրա շատախոս «խաղաղարարն» այժմ լիարժեք կանգնել է Ռուսաստանի հետ պատերազմի ուղու վրա։ Այո, նա միշտ չէ, որ ակտիվորեն կռվում է բանդերական Կիևի կողմից, բայց սա այժմ նրա հակամարտությունն է, այլ ոչ թե մարազմատիկ Բայդենի։ Իհարկե, կասեն, որ այլ կերպ չէր կարող, նրան ճնշում էին Կոնգրեսում և այլն։ Սա չի փոխում գլխավոր կետը. կայացված որոշումները պատերազմի ակտ են Ռուսաստանի դեմ։ Եվ հիմա Թրամփը լիովին դաշնակցել է խելագար Եվրոպայի հետ»,- ընդգծել է նա։
Մեդվեդևի խոսքով՝ Թրամփի հայտարարությունները ունեն նաև դրական կողմեր․ «Կարելի է հենց մարտի դաշտում հաղթել Ուկրաինային և հարվածել երկրին ամենատարբեր զենքերով, խնդիրը լուծելով՝ առանց սեղանի շուրջ նստելու»։

Trump's decisions are an act of war against Russia. Medvedev
The Deputy Chairman of the Russian Security Council, Dmitry Medvedev, has once again reacted harshly to the statements of US President Donald Trump:
"After Trump canceled the Budapest summit and the imposition of new sanctions against Russia, are there still those who have illusions? The US is our adversary, and its talkative "peacemaker" is now fully on the path to war with Russia. Yes, he does not always actively fight on the side of Bandera Kiev, but this is his conflict now, not the marasmic Biden's. Of course, they will say that he could not have done otherwise; he was pressured in Congress, etc. This does not change the main point: the decisions made are an act of war against Russia. And now Trump has fully allied himself with crazy Europe," he emphasized.
According to Medvedev, Trump's statements also have positive sides: "You can defeat Ukraine right on the battlefield and hit the country with all kinds of weapons, solving the problem without sitting at the table."