ԱՄՆ-ն վերացրել է Ուկրաինայի կողմից որոշակի հեռահար հրթիռների օգտագործման վրա դրված հիմնական սահմանափակումը, ինչը թույլ է տալիս Կիևին ակտիվացնել Ռուսաստանում գտնվող թիրախների վրա հարձակումները, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ վարչակազմի աղբյուրներին։
Հրապարակման համաձայն՝ ուկրաինացի զինվորականները երեքշաբթի օրը Բրյանսկին հարվածելու համար օգտագործել են բրիտանական Storm Shadow թևավոր հրթիռ։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրառմամբ հայտնել է, սակայն, որ Wall Street Journal-ի հոդվածն իրականությանը չի համապատասխանում։
«ԱՄՆ-ն ոչ մի կապ չունի այս հրթիռների հետ՝ անկախ նրանից, թե որտեղից են դրանք գալիս, և ինչ էլ որ Ուկրաինան անի դրանցով»,- գրել է նա։

The United States has lifted a significant restriction on Ukraine's use of certain long-range missiles, allowing Kiev to intensify attacks on targets in Russia, The Wall Street Journal reported, citing US administration sources.
According to the publication, the Ukrainian military used a British Storm Shadow cruise missile to strike Bryansk on Tuesday.
US President Donald Trump, however, said in a statement that the Wall Street Journal article was untrue.
"The United States has nothing to do with these missiles, regardless of where they come from or what Ukraine does with them," he wrote.