Կոբախիձեն արդյունավետ է որակել Փաշինյանի հետ հանդիպումը
Արդյունավետ հանդիպում ունեցա Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, X սոցիալական ցանցում գրել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ Վրաստանի վարչապետի խոսքով՝ հանդիպման ընթացքում երկու կողմերը քննարկել են երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցության հիմնական հարցեր։
«Ես վստահ եմ, որ այս հանդիպումը կամրապնդի Վրաստանի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը»,- գրել է Կոբախիձեն։
Ավելի վաղ ՀՀ կառավարությունից տեղեկացրել էին, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության օրակարգին վերաբերող հարցեր:

I had a productive meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze wrote on the X social network. According to the Georgian Prime Minister, the two sides discussed key issues of bilateral and regional cooperation during the meeting.
“I am confident that this meeting will strengthen cooperation between Georgia and Armenia,” Kobakhidze wrote.
Earlier, the Armenian government reported that the interlocutors discussed issues related to the strategic partnership agenda between Armenia and Georgia.