Ադրբեջանը վերացրել է Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումները
Ադրբեջանը վերացրել է Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները, որոնք գործել են հակամարտության սկզբից ի վեր, և առաջին նման տարանցիկ բեռը ղազախական հացահատիկի խմբաքանակն է եղել դեպի Հայաստան։
Ըստ ադրբեջանական պետական APA գործակալության. հայտարարել է Ալիևը Աստանայում Ադրբեջանի և Ղազախստանի նախագահների համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Կարծում եմ, որ սա նաև լավ ցուցիչ է այն բանի, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղությունն այլևս ոչ միայն թղթի վրա է, այլև գործնական փուլում է», - հավելել է Ալիևը:

Азербайджан снял ограничения на транзит грузов в Армению
Азербайджан отменил все ограничения на транзит грузов в Армению, которые действовали с начала конфликта. Первым транзитным грузом, прошедшим через территорию Азербайджана, стала партия казахстанского зерна, направленная в Армению.
Об этом сообщил президент Азербайджана Ильхам Алиев на совместной пресс-конференции с президентом Казахстана в Астане, передаёт азербайджанское государственное агентство APA.
«Считаю, что это хороший показатель того, что мир между Азербайджаном и Арменией уже не только на бумаге, но и входит в практическую фазу», — заявил Алиев.