Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ TRIPP-ի նախագիծը անպայման կյանքի կկոչվի, և դրանով Միջին միջանցքի ևս մեկ երթուղի է բացվելու։
«Ինչպես գիտեք, օգոստոսին վաշինգտոնյան գագաթնաժողովի ձեռքբերումներից մեկը TRIPP (the Trump route for international peace and prosperity) նախագիծն է։ Նախագահ Թրամփն իր անունն է տվել այս նախագծին, ինչը, բնականաբար, խոսում է այն մասին, որ այդ նախագիծն անպայման կյանքի կկոչվի:
Դրանով բացվում է Միջին միջանցքի ևս մեկ երթուղի։ Ի հավելումն ավանդականի՝ հայտնվում է ևս մեկը՝ Զանգեզուրի միջով՝ 15 միլիոն տոննա բեռնաշրջանառությամբ, որը համապատասխանում է ժամանակակից չափանիշներին»,- հայտարարել է Ալիևը։

TRIPP will definitely be implemented. Aliyev
Ilham Aliyev announced that the TRIPP project will definitely be implemented, and another route of the Middle Corridor will be opened.
“As you know, one of the achievements of the Washington summit in August is the TRIPP (the Trump route for international peace and prosperity) project. President Trump gave his name to this project, which, of course, indicates that this project will definitely be implemented.
This opens another route of the Middle Corridor. In addition to the traditional one, another appears—through Zangezur, with a cargo turnover of 15 million tons, which meets modern standards,” Aliyev stated.