Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ TRIPP-ի նախագիծը անպայման կյանքի կկոչվի, և դրանով Միջին միջանցքի ևս մեկ երթուղի է բացվելու։
«Ինչպես գիտեք, օգոստոսին վաշինգտոնյան գագաթնաժողովի ձեռքբերումներից մեկը TRIPP (the Trump route for international peace and prosperity) նախագիծն է։ Նախագահ Թրամփն իր անունն է տվել այս նախագծին, ինչը, բնականաբար, խոսում է այն մասին, որ այդ նախագիծն անպայման կյանքի կկոչվի:
Դրանով բացվում է Միջին միջանցքի ևս մեկ երթուղի։ Ի հավելումն ավանդականի՝ հայտնվում է ևս մեկը՝ Զանգեզուրի միջով՝ 15 միլիոն տոննա բեռնաշրջանառությամբ, որը համապատասխանում է ժամանակակից չափանիշներին»,- հայտարարել է Ալիևը։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что проект TRIPP (Trump Route for International Peace and Prosperity) обязательно будет воплощён в жизнь и откроет ещё один маршрут Среднего коридора.
«Как известно, одним из достижений вашингтонского саммита, состоявшегося в августе, стал проект TRIPP. Президент Трамп дал этому проекту своё имя, что само по себе свидетельствует: он обязательно будет реализован.
Благодаря ему откроется ещё один маршрут Среднего коридора. В дополнение к существующему появится новый путь — через Зангезур, с грузооборотом в 15 миллионов тонн, соответствующий современным стандартам», — заявил Алиев.