ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Կրեմլը Թրամփ-Պուտին հեռախոսազրույցի ողջ տեղեկատվությունը հրապարակել է։
«Այլևս ասելու բան չունենք», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով Պուտին-Թրամփ՝ հոկտեմբերի 16-ին կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման՝ տարածքների փոխանակման վերաբերյալ քննարկումների մասին հարցին:
Պեսկովը նշել է, որ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի արտաքին գործերի նախարարությունները կսկսեն նախապատրաստական աշխատանքներ՝ Բուդապեշտում հնարավոր հանդիպումը կազմակերպելու համար:
«Արտաքին գործերի նախարարությունները կաշխատեն՝ գտնելու առաջ քաշված հարցերի պատասխանները»,- ասել է Պեսկովը։
Կրեմլի կարծիքով՝ Բուդապեշտի հանդիպումը հնարավորություն է Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև երկկողմ հարաբերությունները քննարկելու համար: «Այդ հանդիպումը կարևոր է մեր երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար», - ընդգծել է Պեսկովը՝ խոսելով Մոսկվայի ակնկալիքների մասին:

Russian presidential spokesman Dmitry Peskov announced that the Kremlin has released the full transcript of the Trump-Putin phone call.
“We have nothing more to say,” Peskov said, responding to a question about the discussions on the exchange of territories during the Putin-Trump phone call on October 16.
Peskov noted that the Russian and US foreign ministries will begin preparations for a possible meeting in Budapest.
“The foreign ministries will work to find answers to the questions raised,” Peskov said.
The Kremlin believes that the Budapest meeting is an opportunity to discuss bilateral relations between Russia and the US. “This meeting is important for the development of our bilateral relations,” Peskov emphasized, speaking about Moscow’s expectations.