Զելենսկին խոսել է Ադրբեջանի հետ պայմանավորվածության մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Ուկրաինան պատրաստ է անհրաժեշտության դեպքում ապահովել մոտ 2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի գազի գնում:
«Լրացուցիչ գազ կարող ենք ստանալ նաև Հունաստանից. պայմանավորվել ենք վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ։ Կա ըմբռնում նաև այլ երկրների հետ։ Ադրբեջանի հետ՝ նույնպես։ Բոլորն աշխատում են դրա վրա: Գազի հարցը կլուծվի», - նշել է Զելենսկին։
Նշենք, որ ձմռան նախաշեմին Ուկրաինայում սրվում է էներգակիրներից կախվածությունը՝ հաշվի առնելով նաև, որ ռուսական կողմը հաճախ հարվածում է էներգետիկ օբյեկտներին։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky told reporters that Ukraine is ready to purchase about $2 billion worth of gas if necessary.
"We can also get additional gas from Greece. We have agreed with Prime Minister Kyriakos Mitsotakis. There is an understanding with other countries. With Azerbaijan too. Everyone is working on it. The gas issue will be resolved," Zelensky noted.
It should be noted that on the eve of winter, Ukraine's dependence on energy sources is increasing, also taking into account that the Russian side often attacks energy facilities.