Իսրայելը դադարեցնում է մարդասիրական օգնության փոխանցումը Գազա
Իսրայելի անվտանգության պաշտոնյան հայտարարել է, որ մարդասիրական օգնության փոխանցումը Գազա դադարեցվել է «մինչև հետագա ծանուցում»՝ Համասի կողմից հրադադարի խախտման պատճառով։
Իսրայելի անվտանգության պաշտոնյան խոսել է անանունության պայմանով՝ մինչև պաշտոնական հայտարարություն, հայտնում է BBC-ն։
Օգնության դադարեցումը տեղի է ունենում ԱՄՆ-ի կողմից առաջարկված հրադադարի ուժի մեջ մտնելուց մեկ շաբաթից մի փոքր ավելի ժամանակ անց, որի նպատակն էր ավարտել երկու տարի տևած պատերազմը։
Այսօր ավելի վաղ Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարվածներ էր հասցրել Գազային՝ հայտարարելով, որ «ՀԱՄԱՍ»-ը «կոպտորեն խախտել է հրադադարը»։

An Israeli security official has said that humanitarian aid deliveries to Gaza have been suspended "until further notice" due to Hamas's violations of the ceasefire.
The Israeli security official spoke on condition of anonymity pending an official announcement, the BBC reported.
The suspension of aid comes just over a week after a US-proposed ceasefire, aimed at ending the two-year war, came into effect.
Earlier today, the IDF carried out strikes in Gaza, saying Hamas had "grossly violated the ceasefire."