«Պուտինը ցանկանում է նախագահ մնալ մինչև իր մահը։ Նրան անհրաժեշտ է հանրային աջակցություն, ուստի նա հույս ունի շարունակել այս պատերազմը»,- NBC News-ին տված հարցազրույցում ասել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին։
«Այս պատերազմը հողերի համար չէ, այլ մեր անկախության», - ասել է նա։
«Մենք չենք պարտվում այս պատերազմում, և Պուտինը չի հաղթում։ Նրա բանակը ներկայումս թույլ է։ Նրանք կարողացան գրավել մեր հողերի 1 տոկոսը, բայց կորցրեցին 1.3 միլիոն մարդ»,- ասել է Զելենսկին։
«Եթե մենք իսկապես ուզում ենք արդար և երկարատև խաղաղություն, մեզ անհրաժեշտ են այս ողբերգության մեջ երկու կողմերը։ Ինչպե՞ս կարող են լինել որևէ համաձայնություններ առանց մեզ։ Պուտինը «ՀԱՄԱՍ»-ի նման է, բայց ավելի ուժեղ է»,- ասել է նա։

“Putin wants to remain president until he dies. He needs public support, so he hopes to continue this war,” Ukrainian President Volodymyr Zelensky said in an interview with NBC News.
“This war is not for land, but for our independence,” he said.
“We are not losing this war, and Putin is not winning. His army is currently weak. They managed to capture 1 percent of our land, but they lost 1.3 million people,” Zelensky said.
“If we really want a just and lasting peace, we need both sides in this tragedy. How can there be any agreements without us? Putin is like Hamas, but stronger,” he said.