ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth social սոցիալական կայքում գրառում է արել՝ անդրադառնալ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ Սպիտակ տանը նախօրեին կայացած հանդիպմանը․
«Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկիի հետ հանդիպումը շատ հետաքրքիր և սրտանց էր, բայց ես նրան ասացի, ինչպես նաև կտրականապես առաջարկեցի նախագահ Պուտինին, որ ժամանակն է դադարեցնել սպանությունները և գործարք կնքել։
Բավականաչափ արյուն է թափվել, սեփականության սահմանները սահմանվել են պատերազմով և քաջությամբ։ Նրանք պետք է դադարեցնեն այնտեղ, որտեղ գտնվում են։
Թող երկուսն էլ հաղթանակ տանեն, թող պատմությունը որոշի։ Այլևս ոչ մի կրակոց, ոչ մի մահ, ոչ մի հսկայական և անկայուն գումար։ Սա պատերազմ է, որը երբեք չէր սկսվի, եթե ես նախագահ լինեի։ Ամեն շաբաթ հազարավոր մարդիկ են կոտորվում»,- գրել է նա։

They should stop where they are. Trump on the Russia-Ukraine conflict
US President Donald Trump took to the social media site Truth Social to reflect on his meeting with Ukrainian President Volodymyr Zelensky at the White House yesterday:
“The meeting with Ukrainian President Zelensky was exciting and heartfelt, but I told him, and strongly suggested to President Putin, that it is time to stop the killing and make a deal.
Enough blood has been shed, and property lines have been drawn by war and bravery. They must stop where they are.
Let both win, let history decide. No more shooting, no more deaths, no more huge and volatile sums of money. This war would never have started if I were President. Thousands of people are being slaughtered every week,” he wrote.