Օրբանն այսօր էլ հեռախոսազրույց կունենա Պուտինի հետ
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտնել է, որ մտադիր է հեռախոսազրույց ունենալ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հաղորդում Է Magyar Nemzet-ը:
«Երեկ երեկոյան ես հեռախոսազրույց եմ ունեցել ԱՄՆ նախագահի հետ, բայց լուրը մի փոքր շուտ է արտահոսել», - պատասխանել է Օրբանը այն հարցին, թե երբ է իմացել, որ Դոնալդ Թրամփն ու Վլադիմիր Պուտինը մտադիր են հանդիպել Բուդապեշտում։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Պուտինի հետ և հայտարարել Հունգարիայի մայրաքաղաքում Ռուսաստանի նախագահի հետ հանդիպման մասին: Թե երբ այն տեղի կունենա, դեռ հայտնի չէ։

Hungarian Prime Minister Viktor Orban has announced that he intends to have a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin, Magyar Nemzet reports.
“I had a telephone conversation with the US president last night, but the news leaked a little early,” Orban said when asked when he learned that Donald Trump and Vladimir Putin intend to meet in Budapest.
Recall that Trump had a telephone conversation with Putin the day before and announced a meeting with the Russian president in the Hungarian capital. It is not yet known when it will take place.