Բուդապեշտում Պուտինն ու Թրամփը կքննարկեն ուկրաինական ճգնաժամի ալգորիթմները
Կրեմլը հայտնել է Պուտին-Օրբան զրույցի մանրամասները։ Ըստ հաղորդագրության՝ հեռախոսազրույցը կայացել է հունգարական կողմի նախաձեռնությամբ։
Վիկտոր Օրբանը պատրաստակամություն է հայտնել պայմաններ ապահովել Բուդապեշտում ռուս-ամերիկյան հնարավոր գագաթնաժողովի կազմակերպման համար:
Ռուսաստանի նախագահը տեղեկացրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցի հիմնական բովանդակության մասին՝ նշելով, որ ամերիկյան ներկայացուցիչների հետ առաջիկա շփումների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել հետագա գործողությունների ալգորիթմը ուկրաինական ճգնաժամի խաղաղ կարգավորման ուղիների որոնման համատեքստում, նկատի ունենալով նաև հեռանկարում Հունգարիայի մայրաքաղաքում ռուս-ամերիկյան բարձր մակարդակի հանդիպման անցկացումը:

Putin and Trump to discuss Ukraine crisis algorithms in Budapest
The Kremlin has released details of the Putin-Orbán conversation. According to the report, the telephone conversation was initiated by the Hungarian side.
Viktor Orbán expressed his readiness to provide the conditions for organizing a possible Russian-American summit in Budapest.
The Russian President reported on the main content of the conversation with US President Donald Trump, noting that during the upcoming contacts with American representatives it is planned to discuss the algorithm of further actions in the context of searching for ways to peacefully resolve the Ukrainian crisis, also taking into account the possibility of holding a high-level Russian-American meeting in the Hungarian capital in the future.