Պենտագոնի ղեկավար Փիթ Հեգսեթի ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել ՄԹ-ում՝ օդանավի դիմապակու ճաքի պատճառով, հայտնում են ամերիկյան լրատվամիջոցները։
Պետական նշանակության ԱՄՆ ինքնաթիռը՝ Boeing C-32A (Boeing 757-ի ռազմական տարբերակը), որը թռիչք էր կատարում Բրյուսելից (Բելգիա) դեպի Վաշինգտոն, ստիպված է եղել վայրէջք կատարել Միացյալ Թագավորությունում։
Արտակարգ վայրէջքը կատարվել է Միլդենհոլլ ռազմաօդային բազայում՝ ԱՄՆ ռազմական ավիացիայի կարևորագույն կենտրոններից մեկում։
Ըստ հաղորդագրությունների, թռիչքից մոտ 30 րոպե անց օդանավն ազդանշան է ուղարկել Squawk 7700՝ ցույց տալով արտակարգ իրավիճակ։ Թռիչքի տվյալների համաձայն՝ ինքնաթիռը մի քանի րոպեում իջել է 35,000 ֆուտից մինչև 10,000 ֆուտ՝ ինչը ստանդարտ բարձրություն է՝ սրահի հնարավոր ճնշումազրկման դեպքում։
Վթարային նշաններն ի հայտ են եկել, երբ ինքնաթիռը գտնվել է Իռլանդիայի հարավային ափերի մոտ։ Հաղորդվում է, որ օդաչուի խցիկի դիմային ապակու վրա հայտնաբերվել է ճաք, սակայն պատճառը դեռևս հստակ չէ։

Pentagon chief Pete Hegseth's plane made an emergency landing in the UK after a cracked windshield, US media reported.
The US government plane, a Boeing C-32A (a military version of the Boeing 757), was flying from Brussels, Belgium, to Washington, D.C., and was forced to make an emergency landing in the UK.
The emergency landing was made at Mildenhall Air Force Base, one of the most important centers of US military aviation.
According to reports, about 30 minutes into the flight, the plane sent a Squawk 7700 signal indicating an emergency. According to flight data, the aircraft descended from 35,000 feet to 10,000 feet in a matter of minutes, which is the standard altitude in case of a possible cabin depressurization.
The signs of distress appeared as the plane approached the southern coast of Ireland. It is reported that a crack was found in the cockpit windshield, but the cause remains unclear.