Աճում է «3+3» մեխանիզմի արդիականությունը. Մուստաֆաև
Տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության, անվտանգության, բարգավաճման և համագործակցության ապահովման նախաձեռնությունների ամրապնդումը կարևորագույն նշանակություն ունի բոլոր ոլորտներում համագործակցության զարգացման համար։
Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը՝ Բաքվում ընթացող Ադրբեջանի, Ռուսաստանի և Իրանի կառավարության ներկայացուցիչների եռակողմ հանդիպման ժամանակ։
Շահին Մուստաֆաևը նշել է, որ այս համատեքստում աճում է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական մեխանիզմի արդիականությունը.
«Այս նախաձեռնությունը լրացնում է առկա երկկողմ և այլ համագործակցության ձևաչափերը, ամրապնդում է տարածաշրջանային անվտանգությունն ու կայունությունը և ստեղծում է տնտեսական աճի և առաջընթացի նոր հնարավորություններ»,- ասել է նա։

The relevance of the "3+3" mechanism is growing. Mustafayev
Strengthening initiatives to ensure peace, stability, security, prosperity, and cooperation in the region is of paramount importance for fostering collaboration across all areas.
Azerbaijani Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev stated this during the trilateral meeting of representatives of the governments of Azerbaijan, Russia, and Iran in Baku.
Shahin Mustafayev noted that in this context, the relevance of the “3+3” regional consultative mechanism is growing.
“This initiative complements the existing bilateral and other cooperation formats, strengthens regional security and stability, and creates new opportunities for economic growth and progress,” he said.