Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը կոշտ է արձագանքել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարություններին։
Թրամփը նշել էր, որ եթե Ռուսաստանի նախագահը չկարգավորի ուկրաինական հակամարտությունը, «դա վատ կավարտվի նրա համար»։ Մեդվեդևը նշել է, որ դա նրա հարյուրավոր սպառնալիքներից մեկն է։
Մեդվեդևն ուշադրություն է հրավիրել «Տոմահավկ» հրթիռների հնարավոր մատակարարման վտանգների վրա։ Նա նշել է, որ հարձակման ժամանակ անհնար է տարբերակել ատոմային և սովորական «Տոմահավկերը», և այդ հրթիռները արձակողը կլինի ոչ թե Կիևը, այլ՝ ԱՄՆ-ն։
«Այս հրթիռների մատակարարումը կարող է վատ ավարտ ունենալ բոլորի համար։ Եվ ամենից շատ՝ հենց Թրամփի», - գրել է Մեդվեդևը։

Медведев вновь пригрозил Трампу
Заместитель председателя Совета безопасности России Дмитрий Медведев жёстко отреагировал на заявления президента США Дональда Трампа.
Ранее Трамп заявил, что если президент России не урегулирует украинский конфликт, «это плохо закончится для него». В ответ Медведев назвал это одной из сотен угроз со стороны американского лидера.
Он обратил внимание на опасность возможных поставок ракет Tomahawk, подчеркнув, что при атаке невозможно различить ядерные и обычные ракеты этого типа, а запуск их будет означать, что стреляет не Киев, а Вашингтон.
«Поставки этих ракет могут плохо закончиться для всех. Но больше всего — для самого Трампа», — написал Медведев.