Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել. վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Դուշանբեում կայացած ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստում մի շարք կարևոր հայտարարություններ է արել։
Վարչապետը, անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին, նշել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել երկարատև հակամարտությունից հետո։
««Թրամփի երթուղին» թույլ կտա Հայաստանին երկաթուղային և այլ տրանսպորտային կապեր հաստատել ԱՊՀ անդամ պետությունների հետ։ Սա կամրապնդի տնտեսական կապերը ԱՊՀ շրջանակներում և կբարձրացնի կազմակերպության արդյունավետությունը՝ բացելով արտահանման և ներմուծման նոր հնարավորություններ համագործակցության համար»,- ասել է վարչապետը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan made several important statements at the Council of Heads of State of the CIS meeting in Dushanbe.
The Prime Minister, referring to Armenian-Azerbaijani relations, noted that peace has been established between Armenia and Azerbaijan after a protracted conflict.
“The ‘Trump route’ will allow Armenia to establish railway and other transport links with the CIS member states. This will strengthen economic ties within the CIS and increase the efficiency of the organization, opening up new opportunities for export and import cooperation,” the Prime Minister said.