Ռուսական հարձակման հետևանքով Կիևի մի մասում էլեկտրաէներգիան անջատվել է
Հոկտեմբերի 10-ի գիշերը ռուսական զորքերը զանգվածային հարձակում են սկսել Կիևի վրա՝ օգտագործելով հարձակողական անօդաչու թռչող սարքեր և բալիստիկ հրթիռներ, հայտնել է Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերը:
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոյի խոսքով՝ հիմնական հարվածները հասցվել են կարևորագույն ենթակառուցվածքներին:
«Մայրաքաղաքի ձախ ափը հոսանքազրկված է: Կան նաև ջրամատակարարման խնդիրներ», - գրել է Կլիչկոն: Քաղաքային վարչակազմը զգուշացրել է աջից ձախ ափ մետրոյի գնացքների ծառայության դադարեցման մասին: Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ են տեղի ունեցել նաև Կիևի այլ մասերում, նշել է քաղաքի ռազմական վարչակազմի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոն։
Խփված անօդաչու թռչող սարքերի բեկորների հետևանքով քաղաքի մի քանի թաղամասերում վնասվել են բնակելի շենքեր և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ: Պեչերսկի շրջանում 17-հարկանի շենքում հրդեհ է բռնկվել, որի հետևանքով վիրավորվել է ինը մարդ, որոնցից հինգը հոսպիտալացվել են, հայտնել է Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ​​ծառայությունը։

On the night of October 10, Russian troops launched a massive attack on Kyiv, using attack drones and ballistic missiles, the Ukrainian Air Force said.
Kyiv Mayor Vitali Klitschko said the main strikes were on critical infrastructure.
“The left bank of the capital is without electricity. There are also problems with the water supply,” Klitschko wrote. The city administration warned of the suspension of metro train services from the right to the left bank. Power outages also occurred in other parts of Kyiv, said Timur Tkachenko, the head of the city’s military administration.
Fragments from the downed drones damaged residential buildings and civilian infrastructure in several districts of the city. A fire broke out in a 17-story building in the Pechersk district, injuring nine people, five of whom were hospitalized, the State Emergency Service of Ukraine reported.