Պուտինն ու Ալիևը հանդիպումը մեկնարկել են ավիաաղետի քննարկմամբ
Դուշանբեում մեկնարկել է Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի  հանդիպումը։ Ալիևի հետ զրույցը Պուտինը սկսել է ավիաաղետի քննարկմամբ, որն էլ դարձել է երկրների հարաբերությունների սառեցման պատճառ:
Պուտին կրկին ցավակցել է ողբերգական դրվագի առթիվ։
Ռուսաստանի նախագահը նշել է, որ երկնքում անօդաչու թռչող սարքեր են եղել, բայց ՀՕՊ հրթիռի ուղղակի հարված ինքնաթիռին չէր կարող լինել, հակառակ դեպքում այն անմիջապես կավերվեր։
Ըստ նրա՝ ամենայն հավանականությամբ, օդանավը վնասվել է բեկորներից, հենց այդ պատճառով էլ օդաչուն մտածել է, որ բախվել է թռչունների երամին։

В Душанбе состоялась встреча президентов России и Азербайджана — Владимира Путина и Ильхама Алиева. Разговор лидеров начался с обсуждения авиакатастрофы, которая стала причиной охлаждения отношений между двумя странами.
Путин вновь выразил соболезнования в связи с трагическим инцидентом.
Президент России отметил, что в небе действительно находились беспилотники, однако прямого попадания ракеты системы ПВО в самолет быть не могло — в противном случае он бы разрушился сразу.
По его словам, скорее всего, самолет был повреждён осколками, из-за чего пилот мог решить, что столкнулся со стаей птиц.