Չինաստանի ազգային օրվա արձակուրդները, որոնք տևել են հոկտեմբերի 1-8-ը, ցույց են տվել երկրի տուրիզմի աննախադեպ աճ։ Ութ օրվա ընթացքում չինացիները կատարել են 888 միլիոն ներքին ճանապարհորդություն, ինչը երկրի տնտեսությանը բերել է մոտ 113 միլիարդ դոլար։
Ըստ չինական CGTN-ի՝ այս ցուցանիշները հաստատում են Համաշխարհային բանկի կանխատեսումը, որ Չինաստանի տնտեսությունն այս տարի կաճի 4,8%-ով։ Զբոսաշրջիկների հսկայական հոսքերը ողողել են երկրի պատմական քաղաքները՝ Նանջինը, Յանցզի գետի երեք կիրճերը և տասնյակ այլ վայրեր։ Սահմանային անցումներով անցել է ավելի քան 16 միլիոն մարդ։
Հատկանշական է, որ զբոսաշրջիկները նախընտրել են ոչ միայն մեծ քաղաքները, այլև լեռնային հովիտները և գյուղական վայրերը։

China’s National Day holiday, which lasted from October 1 to 8, saw an unprecedented surge in the country’s tourism. Over the eight days, Chinese people made 888 million domestic trips, contributing about $113 billion to the country’s economy.
According to China’s CGTN, these figures confirm the World Bank’s forecast that China’s economy will grow by 4.8% this year. Massive flows of tourists flooded the country’s historic cities, including Nanjing, the Three Gorges Dam on the Yangtze River, and dozens of other places. More than 16 million people crossed the border crossings.