Վաշինգտոնում վրդովված են. Պետդապարտամենտ է կանչվել Վրաստանի դեսպանը
Թբիլիսիում ամերիկյան դեսպանատունը հայտարարել է, որ Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավարի Մամուկա Մդինարաձեի խոսքերը Վաշինգտոնում Վրաստանի դեսպանին Պետդեպարտամենտ կանչելու պատճառ են դարձել:
«Մենք խորապես մտահոգված ենք, որ Վրաստանի կառավարության բարձրաստիճան ներկայացուցիչները անպատասխանատու կերպով աջակցել են ԶԼՄ- ների այդ կեղծ հրապարակումներին, ինչը հանգեցրել է հանրային հետապնդման և ահաբեկման արշավի, որը հիմնված է բացառապես ոչ հավաստի տեղեկատվության վրա», - հայտարարել են դեսպանատանը:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանի Պետանվտանգության ծառայության ղեկավար Մամուկա Մդինարաձեն հոկտեմբերի 1-ին հայտարարել էր, որ Թաիլանդից Վրաստանում ֆինանսավորվում են մարդիկ, որոնք աջակցում են խոշոր երկրներից մեկի դեսպանատունը հակաչինական նպատակների համար։

The US Embassy in Tbilisi announced that the statements of Mamuka Mdinaradze, the head of the Georgian State Security Service, were the reason for summoning the Georgian ambassador to Washington to the State Department.
“We are deeply concerned that high-ranking representatives of the Georgian government have irresponsibly supported these false media publications, which led to a campaign of public harassment and intimidation based solely on unreliable information,” the embassy said.
Recall that the head of the Georgian State Security Service, Mamuka Mdinaradze, announced on October 1 that people in Georgia are being financed from Thailand, who support the embassy of one of the major countries for anti-Chinese purposes.