Անքորիջի պայմանավորվածությունների օգտին ստեղծված հզոր թափը սպառվել է. Ռյաբկով
Ալյասկայում Պուտինի և Թրամփի հանդիպումից հետո ուկրաինական կարգավորման համար ստեղծված թափը մեծ մասամբ սպառվել է եվրոպացիների ջանքերով. հայտարարել է փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը։
«Ցավոք, պետք է խոստովանել, որ Անքորիջում պայմանավորվածությունների օգտին ստեղծված հզոր թափը մեծ մասամբ սպառվել է պատերազմի հակառակորդների և կողմնակիցների ջանքերով», - լրագրողներին ասել է Ռյաբկովը։
«Սա ապակառուցողական գործունեության արդյունք է, հիմնականում` եվրոպացիների կողմից, որի մասին մենք բացահայտ և ուղղակիորեն խոսում ենք», - հավելել է փոխնախարարը։

The powerful momentum created in favor of the Anchorage agreements has run out. Ryabkov
The momentum for a settlement in Ukraine created after the meeting between Putin and Trump in Alaska has primarily been driven by the efforts of the Europeans, Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov said.
“Unfortunately, it must be admitted that the powerful momentum created in favor of the agreements in Anchorage has largely been consumed by the efforts of opponents and supporters of the war,” Ryabkov told reporters.
“This is the result of destructive activity, mainly by the Europeans, which we are talking about openly and directly,” the deputy minister added.