Ուկրաինայի զինված ուժերը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ծննդյան օրը կազմակերպել են դրոնների ամենազանգվածային հարձակումներից մեկը Ռուսաստանի վրա: Հոկտեմբերի լույս 7-ի գիշերը երկրի տարածքի վրա արձակվել է 184 Ուկրաինական ինքնաթիռային տիպի անօդաչու թռչող սարք, հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը:
Առավոտյան հաջորդել է անօդաչու թռչող սարքերի ևս մեկ ալիք: Ըստ պաշտպանության նախարարության տվյալների՝ ժամը 7- ից 8-ը խոցվել է 25 անօդաչու թռչող սարք, որոնց մեծ մասը՝ Սև ծովի ջրային տարածքում։ Եվս վեցը՝ Նիժնի Նովգորոդի և երեքը՝ Մոսկվայի մարզերի վրա։ Այսպիսով, ընդհանուր առմամբ, 9 ժամվա ընթացքում Ուկրաինայի զինված ուժերը 209 անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվել են Ռուսաստանի վրա:
Ռուսաստանում անօդաչու թռչող սարքերի ռեկորդային թիվը գրանցվել է 2025 թվականի մարտի 11- ին, այն ժամանակ ռուսական ռազմական գերատեսչությունը հաղորդել էր 337 սարքի ոչնչացման մասին։

Ukraine carried out one of its most massive drone strikes on Putin's birthday
The Ukrainian armed forces have launched one of the most massive drone attacks on Russia on the birthday of Russian President Vladimir Putin. On the night of October 7, 184 Ukrainian aircraft-type drones were launched into the country, the Russian Defense Ministry reported.
Another wave of drone attacks followed in the morning. According to the Defense Ministry, 25 drones were shot down between 7 and 8 a.m., most of them in the Black Sea. Another six were shot down in the Nizhny Novgorod region and three in the Moscow region. Thus, in total, in 9 hours, the Ukrainian armed forces attacked Russia with 209 drones.
The record number of drones in Russia was recorded on March 11, 2025, when the Russian military reported the destruction of 337 devices.