Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը ձերբակալել է 13 անձի, որոնք առնչություն ունեն հոկտեմբերի 4-ին նախագահական նստավայրի վրա կատարված հարձակման հետ կապված։ Վրաստանի ՆԳՆ-ից ասել են, որ ևս երկուսի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն էլ հայտարարել է, որ կիրականացվեն ևս մի քանի ձերբակալություններ՝ կապված հոկտեմբերի 4-ին նախագահական նստավայրի վրա կատարված հարձակման հետ։
«Մենք այժմ շատ ավելի մեծ ռեսուրսներ ունենք հանցագործներին բացահայտելու համար։ Երկրում ընթանում է հատուկ գործողություն, և նրանցից մի քանիսը այսօր կձերբակալվեն։ Նախագահական նստավայրի վրա հարձակմանը մասնակցած շատ անձինք արդեն իսկ բացահայտվել են։ Ոմանք թաքնվում են բնակարաններում, իսկ մյուսները փախել են շրջաններ», - «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքին ասել է Կոբախիձեն։
Նրա խոսքով՝ Վրաստանը չորս տարվա ընթացքում ականատես է եղել հեղափոխության 5 փորձի, ուստի իշխանությունները չեն սպասի վեցերորդին, այլ կանեն ամեն ինչ, որպեսզի ոչ ոք չհամարձակվի իրականացնել առաջինը։

Georgia has witnessed 5 attempted revolutions in four years. Kobakhidze
The Georgian Interior Ministry has arrested 13 people in connection with the October 4 attack on the presidential palace. The Georgian Interior Ministry announced that two additional individuals have been added to the wanted list.
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze also announced that several more arrests will be made in connection with the October 4 attack on the presidential palace.
“We now have much greater resources to identify the criminals. A special operation is underway in the country, and some of them will be arrested today. Many of the people who participated in the attack on the presidential palace have already been identified. Some are hiding in apartments, while others have fled to the regions,” Kobakhidze told Rustavi 2 TV channel.
According to him, Georgia has witnessed 5 attempted revolutions in four years, so the authorities will not wait for the sixth, but will do everything to ensure that no one dares to carry out the first one.