Ուկրաինական դրոնները գրոհել են Ղրիմի խոշորագույն նավթային տերմինալը
Հոկտեմբերի 6-ի գիշերը Ուկրաինական դրոնները հարձակվել են Ղրիմի վրա։ Պայթյունները որոտացել են «Սակի» և «Կաչա» օդանավակայանների հարևանությամբ, Թեոդոսիայում, Եվպատորիայում և Սիմֆերոպոլի շրջանում, հայտնում են տելեգրամյան ալիքները:
Թեոդոսիայի նավթային տերմինալին հասցված հարվածի հետևանքով պայթել է վառելիքի բաքը, սկսվել է ուժեղ հրդեհ, որը կարելի է դիտարկել տասնյակ կիլոմետր հեռավորության վրա: Պաշտոնապես թերակղզու ռուսական իշխանությունները դրոնների գիշերային հարձակման և դրա հետևանքների մասին ոչինչ չեն հայտնել։
Թեոդոսիայի նավթաբազան ամենամեծն է Ղրիմում։ Դրանում կարող է պահվել մինչև 250 հազար տոննա վառելիք, որից օգտվում է ինչպես ռուսական նավատորմը, այնպես էլ ցամաքային զորքերը։

On the night of October 6, Ukrainian drones attacked Crimea. Explosions thundered near the Saki and Kacha airports, in Feodosia, Yevpatoria, and the Simferopol region, according to Telegram channels.
As a result of the strike on the Feodosia oil terminal, a fuel tank exploded, triggering a massive fire that could be seen from tens of kilometers away. Officially, the Russian authorities on the peninsula have not reported anything about the night drone attack and its consequences.
The Feodosia oil terminal is the largest in Crimea. It can store up to 250,000 tons of fuel, which is used by both the Russian Navy and ground forces.