Արեստովիչը նախագահ լինելու դեպքում ՌԴ-ին կփոխանցի չորս մարզ և Ղրիմը
Արեստովիչը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի նախագահ ընտրվելու դեպքում Ռուսաստանին կփոխանցի չորս մարզ և Ղրիմը՝ առանց դրանք պաշտոնապես ռուսական ճանաչելու:
Քսենիա Սոբչակին տված հարցազրույցում Ալեքսեյ Արեստովիչը պատմել է նախագահական ընտրություններում հաղթելու դեպքում իր առաջին քայլերի մասին: Մասնավորապես, նա հայտարարել է, որ առաջին հերթին կմեկնի Մոսկվա՝ վերանայելու ռուս-ուկրաինական բոլոր հարաբերությունները 1991 թվականից ի վեր:
Դրանից հետո, ըստ Արեստովիչի, նա մտադիր է փոխել Ուկրաինայի արտաքին քաղաքական և ներքին կուրսը այնպես, որ երկիրն այլևս սպառնալիք չներկայացնի Ռուսաստանի Դաշնության համար իր տարածքից:
Արեստովիչն ընդգծել է, որ պատրաստ է Ռուսաստանին փոխանցել չորս մարզ և Ղրիմը՝ Գերմանիաների բաժանման օրինակով կամ Հյուսիսային և Հարավային Կորեաների բաժանման օրինակով՝ 37-րդ զուգահեռականով: Նա նաև նշել է, որ Ուկրաինայի մնացած տարածքում կապահովվեն Ուղղափառ Եկեղեցու և ռուսախոս քաղաքացիների իրավունքները:

If Arestovich becomes president, he will transfer four regions and Crimea to Russia
Arestovich announced that if elected president of Ukraine, he would transfer four regions and Crimea to Russia without officially recognizing them as Russian.
In an interview with Ksenia Sobchak, Alexey Arestovich discussed his first steps if he were to win the presidential election. In particular, he announced that he would first go to Moscow to review all Russian-Ukrainian relations since 1991.
After that, according to Arestovich, he intends to change Ukraine's foreign policy and domestic course so that the country no longer poses a threat to the Russian Federation from its territory.
Arestovich emphasized that he is ready to transfer four regions and Crimea to Russia, following the example of the division of Germany or the division of North and South Korea along the 37th parallel. He also noted that the rights of the Orthodox Church and Russian-speaking citizens will be ensured in the remaining territory of Ukraine.