Թուրքիան ակտիվորեն աշխատում է տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու ուղղությամբ
ԱՄՆ և Թուրքիայի նախագահներ Դոնալդ Թրամփն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, հայտնում է Թուրքիայի նախագահի վարչակազմը։
Ըստ հաղորդագրության՝ կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները և Գազայում տիրող իրավիճակը։ Էրդողանը նշել է, որ Վաշինգտոն կատարած վերջին այցն ամրապնդել է թուրք-ամերիկյան կապերը, հատկապես՝ պաշտպանության ոլորտում, և ընդգծել է համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։
Էրդողանը նաև ասել է, որ Թուրքիան ակտիվորեն աշխատում է տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու ուղղությամբ՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Իսրայելի հարձակումների դադարեցմանը՝ որպես հաջող կարգավորման հիմնական պայման։

Турция активно работает над обеспечением мира в регионе
Президенты США и Турции, Дональд Трамп и Реджеп Тайип Эрдоган, провели телефонный разговор, сообщает администрация президента Турции.
Согласно сообщению, стороны обсудили двусторонние отношения и ситуацию в Газе. Эрдоган отметил, что его недавний визит в Вашингтон укрепил турецко-американские связи, особенно в сфере обороны, и подчеркнул важность расширения сотрудничества.
Он также заявил, что Турция активно работает над обеспечением мира в регионе, уделяя особое внимание прекращению израильских атак как ключевому условию успешного урегулирования.