Թուրքիան ակտիվորեն աշխատում է տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու ուղղությամբ
ԱՄՆ և Թուրքիայի նախագահներ Դոնալդ Թրամփն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, հայտնում է Թուրքիայի նախագահի վարչակազմը։
Ըստ հաղորդագրության՝ կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները և Գազայում տիրող իրավիճակը։ Էրդողանը նշել է, որ Վաշինգտոն կատարած վերջին այցն ամրապնդել է թուրք-ամերիկյան կապերը, հատկապես՝ պաշտպանության ոլորտում, և ընդգծել է համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։
Էրդողանը նաև ասել է, որ Թուրքիան ակտիվորեն աշխատում է տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու ուղղությամբ՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով Իսրայելի հարձակումների դադարեցմանը՝ որպես հաջող կարգավորման հիմնական պայման։

Turkey is actively working towards ensuring peace in the region
US and Turkish Presidents Donald Trump and Recep Tayyip Erdogan have held a telephone conversation, the Turkish presidential administration reported.
According to the report, the parties discussed bilateral relations and the situation in Gaza. Erdogan noted that his recent visit to Washington had strengthened Turkish-American ties, especially in the defense sector, and stressed the importance of expanding cooperation.
Erdogan also said that Turkey is actively working to ensure peace in the region, paying special attention to the cessation of Israeli attacks as a key condition for a successful settlement.