ՀԱՄԱՍ-ը շուտով կպատասխանի Թրամփի պլանին
ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի անդամ Մոհամմեդ Նազզալը «Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքին հայտնել է, որ պաղեստինյան խմբավորումը քննարկում է նախագահ Թրամփի պլանը՝ Գազայի հատվածում Իսրայելի պատերազմը դադարեցնելու վերաբերյալ, և շուտով կհայտարարի իր դիրքորոշումը այդ առաջարկի վերաբերյալ:
Քաղբյուրոյի անդամ Մոհամեդ Նազզալը հայտարարել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը, որպես դիմադրության ներկայացուցիչ, իրավունք ունի իր հայացքներն արտահայտել այնպես, որը այն ծառայի պաղեստինցի ժողովրդի շահերին:
Նշենք, որ Թրամփի սահմանած ժամկետի համաձայն՝ սպասվում է, որ ՀԱՄԱՍ-ն այսօր կարձագանքի պատերազմը դադարեցնելու, գերիներին ազատելու և Գազայի նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելու հայտարարված ծրագրին:

Hamas will respond to Trump's plan soon
Hamas Politburo member Mohammad Nazzal told Al Jazeera that the Palestinian group is discussing President Trump's plan to end Israel's war in the Gaza Strip and will soon announce its position on the proposal.
Politburo member Mohammad Nazzal said that Hamas, as a representative of the resistance, has the right to express its views in a way that serves the interests of the Palestinian people.
It should be noted that, according to the deadline set by Trump, Hamas is expected to respond today to the announced plan to end the war, release prisoners, and establish control over Gaza.