Վարչապետ Կոբախիձեն պնդել է, որ Վրաստանի՝ մինչև 2030 թվականը ԵՄ անդամակցության նպատակը լիովին իրագործելի է՝ չնայած բանակցությունների դադարներին և լարված հարաբերություններին։
Euronews-ի իր հոդվածում Կոբախիձեն գրել է, որ Վրաստանի՝ ԵՄ անդամակցության ուղին «մնում է կայուն և անշրջելի», և որ Թբիլիսիի՝ մինչև 2030 թվականը Եվրամիությանը միանալու նպատակը «իրատեսական և իրագործելի» է՝ հիմնվելով իր կառավարության կողմից մինչ օրս իրականացված բարեփոխումների վրա։
Վրաց առաջնորդը նաև օգտվել է առիթից՝ ընդգծելու իր կառավարության դերը որպես Թբիլիսիի և Եվրամիության միջև լարված հարաբերություններում հիմնական խաղացող, այն բանից հետո, երբ երկու կողմերն էլ դադարեցրին Հարավային Կովկասի երկրի՝ ԵՄ-ին անդամակցության վերաբերյալ բանակցությունները։

Prime Minister Kobakhidze has insisted that Georgia’s goal of EU membership by 2030 is entirely achievable, despite stalled negotiations and strained relations with the European Union.
In his Euronews article, Kobakhidze wrote that Georgia’s path to EU membership “remains stable and irreversible” and that Tbilisi’s goal of joining the European Union by 2030 is “realistic and achievable” based on the reforms implemented by his government so far.
The Georgian leader also took the opportunity to highlight his government’s role as a key player in the strained relations between Tbilisi and the European Union, following the suspension of talks on the South Caucasus country’s EU membership by both sides.