Վարչապետ Կոբախիձեն պնդել է, որ Վրաստանի՝ մինչև 2030 թվականը ԵՄ անդամակցության նպատակը լիովին իրագործելի է՝ չնայած բանակցությունների դադարներին և լարված հարաբերություններին։
Euronews-ի իր հոդվածում Կոբախիձեն գրել է, որ Վրաստանի՝ ԵՄ անդամակցության ուղին «մնում է կայուն և անշրջելի», և որ Թբիլիսիի՝ մինչև 2030 թվականը Եվրամիությանը միանալու նպատակը «իրատեսական և իրագործելի» է՝ հիմնվելով իր կառավարության կողմից մինչ օրս իրականացված բարեփոխումների վրա։
Վրաց առաջնորդը նաև օգտվել է առիթից՝ ընդգծելու իր կառավարության դերը որպես Թբիլիսիի և Եվրամիության միջև լարված հարաբերություններում հիմնական խաղացող, այն բանից հետո, երբ երկու կողմերն էլ դադարեցրին Հարավային Կովկասի երկրի՝ ԵՄ-ին անդամակցության վերաբերյալ բանակցությունները։

Путь Грузии к членству в ЕС остаётся устойчивым и необратимым — Кобахидзе
Премьер-министр Кобахидзе заявил, что цель вступления Грузии в ЕС к 2030 году полностью достижима, несмотря на приостановку переговоров и напряжённые отношения.
В статье для Euronews он подчеркнул, что путь страны к членству в Евросоюзе «остаётся устойчивым и необратимым», а также назвал поставленную цель «реалистичной и выполнимой» благодаря проведённым правительством реформам.
Кобахидзе также отметил роль своего кабинета как ключевого посредника в отношениях Тбилиси и ЕС после заморозки переговоров о вступлении Грузии в союз.