Ռուսաստանում թունավորել են Ասադին
Սիրիական մարդու իրավունքների դիտորդական կենտրոնը (SOHR) գրել է, որ Բաշար ալ-Ասադը երեկ չէ առաջին օրը դուրս է գրվել հիվանդանոցից, և նրա առողջական վիճակն այժմ կայուն է։
Աղբյուրը նշել է, որ Ասադի հոսպիտալացման ընթացքում ոչ ոքի չի թույլատրվել այցելել նրան։ Նրա մոտ թողել են միայն եղբորը՝ Մահեր ալ-Ասադդին և նախկին գլխավոր քարտուղար Մանսուր Ազզամիին։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Բաշար Ասադը թունավորվել է, իսկ գործողությունն իրականացնող կողմը ցանկացել է խայտառակել Ռուսաստանի կառավարությանը և նրան մեղադրել Սիրիայի նախկին նախագահի սպանության մեջ:

Assad was poisoned in Russia
The Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) wrote that Bashar al-Assad was discharged from the hospital the other day, and his health condition is now stable.
The source noted that no one was allowed to visit Assad during his hospitalization. Only his brother Maher al-Assad and former Secretary General Mansour Azzami were allowed to see him.
According to the source, Bashar Assad was poisoned, and the perpetrators of the operation wanted to embarrass the Russian government and accuse it of the assassination of the former Syrian president.