Կոպենհագենում Եվրոպական քաղաքական համայնքի 7-րդ գագաթնաժողովին շրջանակում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել է ԵՄ առաջնորդներ Ուսուլա ֆոն դեռ Լայենի և Անտոնիու Կոշտայի հետ. X-ի իր էջում տեղեկացրել է Եվրոհանձնաժողովի նախագահը։
«Այսօր կառուցողական քննարկում ունեցանք Ադրբեջանի նախագահի հետ։ Մենք գնահատում ենք Ադրբեջանին՝ որպես կարևոր գործընկեր և հանձնառու ենք մեր կապերն ամրապնդելուն։
Մենք կշարունակենք ներդրումներ կատարել տարածաշրջանային հաղորդակցության մեջ՝ տրանսպորտի, էներգետիկայի և թվային տեխնոլոգիաների ոլորտներում, մեր «Գլոբալ դարպաս» ռազմավարության միջոցով»,- գրել է նա։

We will continue to invest: von der Leyen to Aliyev
On the sidelines of the 7th Summit of the European Political Community in Copenhagen, Azerbaijani President Ilham Aliyev met with European Commission President Ursula von der Leyen and Portuguese Prime Minister Antonio Costa. The President of the European Commission reported on his X page.
“Today we had a constructive discussion with the President of Azerbaijan. We value Azerbaijan as an essential partner and are committed to strengthening our ties.
We will continue to invest in regional connectivity, in the areas of transport, energy, and digital technologies, through our “Global Gateway” strategy,” he wrote.