«Թրամփը վերջ դրեց մեր և Ադրբեջանի հակամարտությանը». Ալբանիայի վարչապետը կատակել է
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի առաջընթացը լուրջ և կարևոր քայլ է. հայտարարել է Ալբանիայի վարչապետ Էդի Ռաման՝ Կոպենհագենում «Եվրոպական քաղաքական համայնքի» գագաթնաժողովի մեկնարկից առաջ։
«Սա լուրջ հարց է։ Մենք սպասում էինք դրան: Սա տեղի է ունենում երկու պետությունների ղեկավարների հիանալի առաջնորդության, ինչպես նաև՝ ԱՄՆ նախագահի ջանքերի շնորհիվ։ Սա մեծ նվաճում է»,- ասել է Էդի Ռաման։
Նշենք, որ գագաթնաժողովի ընթացքում նաև հանդիպել են Ալբանիայի նախագահը, Ալիևը և Մակրոնը։ Ալբանիայի վարչապետը Մակրոնի և Ալիևի հետ զրուցելիս կատակել է. «Դուք չեք շնորհավորել ինձ ու Իլհամ Ալիևին. Թրամփը վերջ դրեց մեր միջև «հակամարտությանը»»։

"Trump ended our conflict with Azerbaijan." Albanian Prime Minister joked
The progress of the peace process between Armenia and Azerbaijan is a serious and important step, Albanian Prime Minister Edi Rama said ahead of the start of the European Political Community summit in Copenhagen.
“This is a serious matter. We were expecting it. This is happening thanks to the excellent leadership of the leaders of the two states, as well as the efforts of the US President. This is a great achievement,” said Edi Rama.
It is worth noting that the Albanian President, Aliyev, and Macron also met during the summit. The Albanian Prime Minister joked while talking to Macron and Aliyev: “You did not congratulate me and Ilham Aliyev. Trump put an end to the ‘conflict’ between us.”