Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը կասկածում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մի քանի միջուկային սուզանավեր է ուղարկել Ռուսաստանի ափեր:
«Թրամփը ևս մեկ անգամ հիշատակել է սուզանավերի մասին, որոնք նա իբր ուղարկել է ռուսական ափեր՝ պնդելով, որ դրանք շատ լավ թաքնված են: Ինչպես ասում են, դժվար է սև կատու գտնել մութ սենյակում, հատկապես, եթե այն այնտեղ չէ», - գրել է Մեդվեդևը իր X-ի էջում։
Թրամփը այս մասին խոսել էր իր ելույթում և նշել, որ որոշումը կայացրել է «զգուշությունից ելնելով»՝ այն բանից հետո, երբ «Պուտինի համար աշխատող մի հիմար մարդ» սկսել է ԱՄՆ-ին սպառնալ միջուկային զենքով:
«Մենք չենք կարող թույլ տալ, որ մարդիկ այդ բառը (միջուկային) աջ ու ձախ շաղ տան», - ընդգծել էր Թրամփը:

Medvedev mocked Trump
Russian Security Council Deputy Chairman Dmitry Medvedev suspects that US President Donald Trump has sent several nuclear submarines to the Russian coast.
"Trump once again mentioned the submarines that he allegedly sent to the Russian coast, claiming that they are very well hidden. As they say, it is difficult to find a black cat in a dark room, especially if it is not there," Medvedev wrote on his X page.
Trump spoke about this in his speech and noted that he made the decision "out of caution" after "some stupid person working for Putin" began to threaten the United States with nuclear weapons.