ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆֆը պատրաստվում է տարեվերջին լքել իր պաշտոնը, հայտնում է Times of Israel-ը՝ հղում անելով իրազեկ աղբյուրին:
Նշվում է, որ դա տեղի կունենա Գազայում վերջին իրադարձությունների ֆոնին. ըստ ամենայնի, Գազայի պատերազմում առաջընթացը մոտ է։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն ընդունել է Վաշինգտոնի վերջին առաջարկը, իսկ միջնորդները սպասում են ՀԱՄԱՍ-ի պատասխանին։
Թերթի զրուցակիցը հայտարարել է, որ Ուիթքոֆֆի գրասենյակում մարդիկ արդեն սպասում են, թե ինչ կլինի հետո:

Witkoff will step down
US President's special envoy Steve Witkoff is set to leave his post at the end of the year, the Times of Israel reported, citing a source familiar with the matter.
It is reported that this will happen against the backdrop of recent events in Gaza: apparently, progress in the Gaza war is close. US President Donald Trump announced that Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has accepted Washington's latest proposal, and the mediators are waiting for Hamas's response.
The newspaper's interlocutor stated that people in Witkoff's office are already waiting to see what will happen next.