Օսկարակիր դերասանուհի Նիկոլ Քիդմանը և քանթրի երաժշտության աստղ Քիթ Ուրբանը բաժանվել են 19 տարվա համատեղ կյանքից հետո․ երկուշաբթի հայտնել են տարբեր լրատվական գործակալություններ:
Հաղորդվում է, որ հայտնի զույգը սկսել է առանձին ապրել ամռան սկզբից, երբ Ուրբանը տեղափոխվել է Թենեսի նահանգի Նեշվիլ քաղաքում գտնվող տնից. հայտնում է TMZ-ը:
TMZ-ն և People ամսագիրը հայտնել են, որ Քիդմանը դեմ է եղել ամուսնալուծությանը և պայքարել է ամուսնությունը պահպանելու համար:
58-ամյա Քիդմանը և 57 - ամյա Ուրբանն իրենց կարիերան սկսել են Ավստրալիայում: Նրանք ծանոթացել են 2005 թվականի հունվարին՝ Ավստրալիային նվիրված հոլիվուդյան միջոցառման ժամանակ, և ամուսնացել հաջորդ տարվա հունիսին Սիդնեյում։
Նրանք ունեն երկու դուստր՝ 14-ամյա Ֆեյթ Մարգարեթը և 17-ամյա Սանդի Ռոուզը։ Քիդմանը երկու որդեգրված երեխա ունի դերասան Թոմ Քրուզի հետ նախորդ ամուսնությունից։

Kidman and Urban have split up
The famous couple reportedly began living separately earlier this summer, when Urban moved out of their Nashville, Tennessee, home, according to TMZ.
TMZ and People magazine reported that Kidman had been opposed to the divorce and had been fighting to save the marriage.
Kidman, 58, and Urban, 57, began their careers in Australia. They met in January 2005 at a Hollywood event dedicated to Australia and married the following June in Sydney.
They have two daughters, Faith Margaret, 14, and Sandy Rose, 17. Kidman has two adopted children from her previous marriage to actor Tom Cruise.