«Մենք հիմք ենք դրել Զանգեզուրի հաղորդակցության». Ուրալօղլու
Տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն հայտարարել է, որ Թուրքիան բնական լոգիստիկ կամուրջ է Ասիայի և Եվրոպայի միջև, և նրանք արդյունավետորեն օգտագործում են այս ռազմավարական առավելությունը տարածաշրջանային և գլոբալ առևտրի զարգացման, մատակարարման շղթաների դիվերսիֆիկացման և կայուն զարգացմանը աջակցելու համար:
Նա ընդգծել է, որ տրանսպորտի և լոգիստիկայի ոլորտում Թուրքիայի ներդրումները նպաստում են ոչ միայն երկրի զարգացմանը, այլև՝ ամբողջ Եվրասիայի ինտեգրմանը։
«Անցյալ տարվա օգոստոսին մենք դրեցինք Զանգեզուրի հաղորդակցության թուրքական հատվածի հիմքը, որը կամրապնդի Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև տնտեսական համագործակցությունը, կամրապնդի խաղաղությունը, և կարագացնի հարաբերությունների կարգավորումը Հարավային Կովկասում»,- ընդգծել է նա։

"We have laid the foundation for Zangezur communication." Uraloglu
Minister of Transport and Infrastructure Abdulkadir Uraloğlu stated that Turkey is a natural logistical bridge between Asia and Europe, and it is effectively utilizing this strategic advantage to develop regional and global trade, diversify supply chains, and support sustainable development.
He emphasized that Turkey's investments in the transport and logistics sector contribute not only to the country's development, but also to the integration of the entire Eurasia.
"In August last year, we laid the foundation for the Turkish section of the Zangezur communication, which will strengthen economic cooperation between Turkey, Azerbaijan, and Armenia, consolidate peace, and accelerate the normalization of relations in the South Caucasus," he emphasized.