ՌԴ-ն հարվածներ է հասցրել Կիևին. կան զոհեր
Ռուսաստանի զինված ուժերը կիրակի գիշերը հրթիռներով և անօդաչու թռչող սարքերով զանգվածային հարվածներ են հասցրել Ուկրաինային։ Հարձակման հիմնական թիրախը եղել է Կիևը, հայտնել են ուկրաինացի զինվորականները։
Իշխանությունների տվյալներով՝ մայրաքաղաքում զոհվել է 4 մարդ, 13-ը վիրավորվել են, իսկ հինգհարկանի բնակելի շենք մասամբ փլուզվել է։ Տվյալները հայտնել է քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն։
Կիևի մարզում առնվազն 30 մարդ է տուժել։ Զապորոժիեում հրթիռը ընկել է 9 հարկանի բնակելի շենքի մոտ։ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը պնդում է, որ հարվածներն ուղղված էին ռազմարդյունաբերական օբյեկտներին և ռազմական օդանավակայանների ենթակառուցվածքներին։
Կիևի մարզում զոհերի մասին հաղորդումներ չեն եղել, սակայն այնտեղ արձանագրվել են բնակելի թաղամասերի ամենաուժեղ ավերածությունները։

Russia strikes Kyiv: there are casualties
The Russian military launched a massive missile and drone strike on Ukraine on Sunday night. The main target of the attack was Kyiv, the Ukrainian military said.
Authorities said four people were killed, 13 were injured, and a five-story apartment building partially collapsed in the capital, according to the authorities. Mayor Vitali Klitschko reported the data.
At least 30 people were injured in the Kyiv region. In Zaporozhye, a missile fell near a nine-story apartment building. The Russian Defense Ministry claims that the strikes targeted military-industrial facilities and military airfield infrastructure.
There were no reports of casualties in the Kyiv region, but the most severe destruction of residential areas was recorded there.