Ռուսական բանակի մի մասը շրջափակման մեջ է հայտնվել. Սիրսկի
Ուկրաինական զորքերը հաջողությունների են հասել Դոնեցկի մարզի Դոբրոպոլսկի ուղղությամբ։ Ռուսական բանակի ստորաբաժանումների մի մասը շրջափակման մեջ է հայտնվել: Այս մասին տելեգրամի իր էջում գրել է Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար Ալեքսանդր Սիրսկին:
«Խորհրդակցություն եմ անցկացրել հակահարձակողական գործողությանը ներգրավված զորամասերի և ստորաբաժանումների հրամանատարների հետ։ Մեր զորքերի հստակ ծրագրված և համարձակ գործողությունների շնորհիվ թշնամու ստորաբաժանումների մի մասը հայտնվել է շրջափակման մեջ», - գրել է նա։
Սիրսկիի խոսքով՝ հակահարձակողական գործողության սկզբից Դոբրոպոլսկի ուղղությամբ ազատագրված տարածքի տարածքը կազմել է շուրջ 175 քառ. կմ:

Украинские войска добились успехов в Добропольском направлении Донецкой области. Часть подразделений российской армии оказалась в окружении. Об этом в своём телеграм-канале написал главнокомандующий Вооружённых сил Украины Александр Сырский.
«Провёл совещание с командирами частей и подразделений, участвующих в контрнаступательной операции. Благодаря чётко спланированным и смелым действиям наших войск часть вражеских подразделений оказалась в окружении», — отметил он.
По словам Сырского, с начала контрнаступательной операции на Добропольском направлении освобождённая территория составила около 175 кв. км.