Ռուսական բանակի մի մասը շրջափակման մեջ է հայտնվել. Սիրսկի
Ուկրաինական զորքերը հաջողությունների են հասել Դոնեցկի մարզի Դոբրոպոլսկի ուղղությամբ։ Ռուսական բանակի ստորաբաժանումների մի մասը շրջափակման մեջ է հայտնվել: Այս մասին տելեգրամի իր էջում գրել է Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար Ալեքսանդր Սիրսկին:
«Խորհրդակցություն եմ անցկացրել հակահարձակողական գործողությանը ներգրավված զորամասերի և ստորաբաժանումների հրամանատարների հետ։ Մեր զորքերի հստակ ծրագրված և համարձակ գործողությունների շնորհիվ թշնամու ստորաբաժանումների մի մասը հայտնվել է շրջափակման մեջ», - գրել է նա։
Սիրսկիի խոսքով՝ հակահարձակողական գործողության սկզբից Դոբրոպոլսկի ուղղությամբ ազատագրված տարածքի տարածքը կազմել է շուրջ 175 քառ. կմ:

Ukrainian troops have achieved success in the direction of Dobropolsk in the Donetsk region. Some of the Russian army units have been encircled. This was written by the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, Oleksandr Syrskyi, on his Telegram page.
“I have held consultations with the commanders of military units and divisions involved in the counteroffensive operation. Thanks to the clearly planned and courageous actions of our troops, some of the enemy units have been encircled,” he wrote.
According to Syrskyi, the area liberated in the Dobropolsk direction since the beginning of the counteroffensive operation has amounted to approximately 175 square kilometers.