ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ քննարկումներ է անցկացնում Մերձավոր Արևելքի համայնքի հետ՝ Գազայի հարցի շուրջ․
«Ինտենսիվ բանակցություններ են ընթանում արդեն չորս օր և կշարունակվեն այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է՝ հաջողությամբ ավարտված համաձայնագրի հասնելու համար:
Տարածաշրջանի բոլոր երկրները ներգրավված են, ՀԱՄԱՍ-ը շատ լավ տեղյակ է այս քննարկումների մասին, Իսրայելը ևս տեղեկացված է բոլոր մակարդակներում, այդ թվում՝ վարչապետ Նեթանյահուի:
Այսքան տասնամյակներից հետո համաձայնագրի կնքման համար ավելի շատ բարի կամք և ոգևորություն կա, քան ես երբևէ տեսել եմ: Պետք է վերադարձնենք պատանդներին և հասնենք մշտական և երկարատև խաղաղության»,- գրել է Թրամփը։

Intensive negotiations on Gaza have been underway for four days. Trump
US President Donald Trump said he is holding discussions with the Middle East community on the Gaza issue.
“Intensive negotiations have been underway for four days and will continue for as long as necessary to reach a successful agreement.
All countries in the region are involved, Hamas is very aware of these discussions, and Israel is also informed at all levels, including Prime Minister Netanyahu.
After so many decades, there is more goodwill and enthusiasm for an agreement than I have ever seen. We must return the hostages and achieve a permanent and lasting peace,” Trump wrote.