Ռուսական կողմը պատրաստ է մասնակցել կենսաբանական զենքից ընդհանուր հրաժարման գործընթացին, սակայն լավ կլինի՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությունը փաստաթղթավորել։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Անշուշտ, սա շատ կարևոր կոչ է, և նման կոչը ողջունելի է։ Իհարկե, ռուսական կողմը պատրաստ է մասնակցել կենսաբանական զենքից ընդհանուր հրաժարման գործընթացին»։
Նա ընդգծել է, որ Թրամփի նախաձեռնությունը աջակցում են Մոսկվայում: Բայց, իհարկե, լավ կլիներ այն ինչ-որ կերպ փաստաթղթավորել միջազգային մակարդակով», - ասել Է Պեսկովը։

The Russian side is ready to participate in the process of general renunciation of biological weapons, but it would be good to document the initiative of US President Donald Trump. This was reported by Dmitry Peskov, the press secretary of the Russian President, to journalists.
"Of course, this is a critical call, and such a call is welcome. Of course, the Russian side is ready to participate in the process of general renunciation of biological weapons."
He emphasized that Trump's initiative is supported in Moscow. But, of course, it would be good to document it at the international level somehow," Peskov said.