Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է ընտրություններ անցկացնելու իր պատրաստակամության մասին, եթե հրադադար կնքվի։ Նա ընդգծել է, որ ընտրությունները պետք է անցկացվեն Սահմանադրությանը համապատասխան։
«Մենք պատրաստ ենք։ Եթե հրադադար լինի, նույնիսկ, եթե դա դժվար լինի մեր Սահմանադրության համաձայն», - ասել է նախագահը Fox News-ին տված հարցազրույցում։
Նա պարզաբանել է, որ ընտրությունները հնարավոր են միայն գործընկերների հետ համագործակցության և անվտանգության երաշխիքների դեպքում։
«Մենք կարող ենք ընտրություններ անցկացնել, եթե կարողանանք դա անել մեր գործընկերների հետ միասին և անվտանգության երաշխիքներով», - հավելել է Ուկրաինայի առաջնորդը։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced his readiness to hold elections if a ceasefire is reached. He stressed that the elections must be held in accordance with the Constitution.
“We are ready. If there is a ceasefire, even if it is difficult according to our Constitution,” the president said in an interview with Fox News.
He clarified that elections are possible only in cooperation with partners and with the provision of security guarantees.
“We can hold elections if we can do it together with our partners and with security guarantees,” the Ukrainian leader added.