Առանց Չինաստանի Պուտինը ոչինչ է. Զելենսկի
Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կոչ է արել Չինաստանին դադարեցնել աջակցությունը Ռուսաստանին, ինչը կհանգեցնի Ուկրաինայում պատերազմի ավարտին: Այս մասին Զելենսկին ասել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում իր ելույթի ժամանակ:
«Այն ուժեղ պետություն է, որից այժմ լիովին կախված է Ռուսաստանը։ Եթե Չինաստանը ցանկանում է, որ այս պատերազմն ավարտվի, ապա կարող է պարտավորեցնել Ռուսաստանին անել դա, քանի որ առանց Չինաստանի Պուտինը ոչինչ է։ Բայց Չինաստանը լռություն է պահպանում՝ հօգուտ խաղաղության գործելու փոխարեն», - ասել է Զելենսկին։
Հիշեցնենք, որ Թրամփը Զելենսկու հետ հանդիպումից հետո իր Truth Social սոցիալական ցանցում գրել էր, որ Ուկրաինան ի վիճակի է վերադարձնել իր բոլոր տարածքները Եվրոպայի ֆինանսական աջակցությամբ:

Without China, Putin is nothing. Zelensky
President Volodymyr Zelensky has called on China to stop supporting Russia, which would lead to an end to the war in Ukraine. Zelensky made this statement during his address to the UN Security Council.
"It is a strong state on which Russia is now completely dependent. If China wants this war to end, it can oblige Russia to do this, because without China, Putin is nothing. But China is keeping quiet instead of acting in favor of peace," Zelensky said.
Recall that after the meeting with Zelensky, Trump wrote on his Truth Social social network that Ukraine can return all its territories with financial support from Europe.