Մոսկվան ենթարկվել է ուկրաինական ԱԹՍ-երի ամենաերկարատև հարձակմանը
Ռուսաստանի մայրաքաղաքը ենթարկվել է մայիսից ի վեր ամենաերկարատև անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը։ Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է անօդաչու թռչող սարքերի ոչնչացման մասին։ Մոտավորապես 16 ժամվա ընթացքում ՀՕՊ համակարգերը Մոսկվայի մարզում խոցել են 41 անօդաչու թռչող սարք։
Պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ գիշերը խափանվել է 69 անօդաչու թռչող սարք։ Դրանք ոչնչացվել են Բելգորոդի, Բրյանսկի, Կալուգայի, Կուրսկի, Ռոստովի, Ռյազանի, Սամարայի և Սարատովի մարզերում, Մոսկվայի մարզում և օկուպացված Ղրիմի վրա։ Սակայն նախարարությունը չի նշել, թե քանի անօդաչու թռչող սարք է խոցվել Մոսկվային մոտենալիս։

Moscow has been subjected to the longest-lasting attack by Ukrainian drones
The Russian capital has been hit by its longest drone attack since May. Moscow Mayor Sergei Sobyanin announced the destruction of the drones. Over the course of about 16 hours, air defense systems shot down 41 drones in the Moscow region.
According to the Defense Ministry, 69 drones were shot down overnight. They were destroyed in Belgorod, Bryansk, Kaluga, Kursk, Rostov, Ryazan, Samara, and Saratov regions, in the Moscow region, and in the occupied Crimea. However, the ministry did not specify how many drones were shot down as they approached Moscow.