Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի բարձր մակարդակի շաբաթվա շրջանակներում Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Եվրոպական Միության դիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալլասի հետ։
Կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի և Եվրոպական Միության միջև հարաբերությունների ներկա վիճակը և հեռանկարները։ Ուշադրության կենտրոնում էին քաղաքական երկխոսության ամրապնդումը, տնտեսական և առևտրային համագործակցության ընդլայնումը, ինչպես նաև էներգետիկայի և տրանսպորտի նման ոլորտներում համագործակցության ակտիվացումը։
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ և քննարկել Բաքվի և Երևանի միջև ընթացող խաղաղության գործընթացը։

Within the framework of the High-Level Week of the UN General Assembly in New York, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with European Union High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas.
The parties discussed the current state and prospects of relations between Azerbaijan and the European Union. The focus was on strengthening political dialogue, expanding economic and trade cooperation, and activating collaboration in such areas as energy and transport.
The parties also exchanged views on the situation in the region and discussed the ongoing peace process between Baku and Yerevan.