Եվրոպացի դիվանագետները զգուշացրել են Նեթանյահուին
Իսրայելական ԶԼՄ-ները հայտնել են, որ մի շարք եվրոպացի դիվանագետներ խիստ նախազգուշացում են հղել Իսրայելին՝ պահանջելով հրաժարվել Արևմտյան Ափի մի մասը բռնակցելու ծրագրերից։
Channel 12 հեռուստաալիքի տվյալներով՝ Եվրոպայի ներկայացուցիչները իսրայելական կողմին ասել են. եթե Նեթանյահուն և նրա կառավարությունը ցանկանում են ոչնչացնել այն ամենը, ինչ կառուցվել է Մերձավոր Արևելքում, նրանք ստիպված կլինեն բախվել հետևանքների հետ։
Ավելի վաղ Նեթանյահուն, ի պատասխան Պաղեստինը ճանաչելու Բրիտանիայի, Կանադայի և Ավստրալիայի որոշման, հայտարարել էր, որ Իսրայելը մտադիր է միացնել Արևմտյան Ափի հողերը։
Նա նաև հիշեցրել է, որ օկուպացիայի տարիներին պաղեստինյան հողերում անօրինական հրեական բնակավայրերի թիվը կրկնապատկվել է և խոստացել է շարժվել նույն ուղղությամբ։

European diplomats warn Netanyahu
Israeli media reported that several European diplomats have issued a stern warning to Israel, demanding that it abandon plans to annex parts of the West Bank.
According to Channel 12, European representatives told the Israeli side. If Netanyahu and his government want to destroy everything that has been built in the Middle East, they will have to face the consequences.
Earlier, Netanyahu, in response to the decision of Britain, Canada, and Australia to recognize Palestine, announced that Israel intends to annex the lands of the West Bank.
He also recalled that during the years of occupation, the number of illegal Jewish settlements in Palestinian lands doubled, and promised to move in the same direction.