Ես կարոտել եմ քեզ. Թրամփը՝ Մասկին
Նախօրեին Արիզոնայի «Սթեյթ Ֆարմ» մարզադաշտում տեղի է ունեցել պահպանողական ակտիվիստ Չարլի Քըրքի հիշատակի արարողությունը։ Մարզադաշտում հավաքվել են տասնյակ հազարավոր մարդիկ, ներկաների թվում են եղել նաև ամերիկյան քաղաքականության և բիզնեսի երկու առանցքային դեմքեր՝ Իլոն Մասկը և Դոնալդ Թրամփը:
Business Insider-ը գրում է, որ Մասկն ու Թրամփը կարճ շփվել են, իրար ձեռք սեղմել, որից հետո Մասկը հեռացել է: Վերջին անգամ նրանց միասին տեսել են մայիսի 30-ին՝ Օվալաձև գրասենյակում կայացած մամուլի ասուլիսում, որը նվիրված էր Մասկի՝ DOGE-ի պաշտոնից հրաժարվելուն: Այնուհետև նրանց միջև շարունակվել էր հանրային և հեռակա բանավեճը տարբեր հարցերի շուրջ։
Daily mail-ի տեղեկություններով՝ շրթունքների ընթերցանության փորձագետը պարզել է Թրամփի և Մասկի միջև կարճ զրույցի բովանդակությունը:
«Ինչպե՞ս ես, Էլոն, ես լսել եմ, որ ուզում ես շփվենք։ Եկեք փորձենք գտնել իրավիճակը շտկելու միջոց»,- ըստ մասնագետի՝ ասել է ԱՄՆ նախագահը։

Yesterday, a memorial service for conservative activist Charlie Kirk was held at Arizona's State Farm Stadium. Tens of thousands of people gathered at the stadium, including two key figures in American politics and business, Elon Musk and Donald Trump.
Business Insider writes that Musk and Trump briefly interacted, shook hands, and after which Musk left. The last time they were seen together was on May 30 at a press conference in the Oval Office dedicated to Musk's resignation from the post of DOGE. Then the public and remote debate between them continued on various issues.
According to the Daily Mail, a lip-reading expert has revealed the content of a brief conversation between Trump and Musk.
"How are you, Elon? I heard you want to communicate. Let's try to find a way to fix the situation," the expert said.