Թրամփն ու Էրդողանը սեպտեմբերի 25-ին կքննարկեն ռազմական հարցեր
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ սեպտեմբերի 25-ին Սպիտակ տանը կընդունի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին։ Այս մասին Թրամփը գրել է Truth Social սոցիալական հարթակում՝ նշելով, որ իրենց օրակարգում առկա են մի շարք կարևոր առևտրային և ռազմական հարցեր։
Թրամփի խոսքով՝ ներկայում քննարկվում են Boeing օդանավերի խոշորածավալ գնման ծրագիր, F-16 կործանիչների մատակարարման գործարք, ինչպես նաև շարունակվում են բանակցությունները F-35 ռազմատեխնիկական ծրագրի շուրջ, որոնք, ըստ նրա, ակնկալվում է՝ կավարտվեն հաջողությամբ։
«Իմ և նախագահ Էրդողանի միջև մշտապես միշտ եղել են շատ լավ հարաբերություններ։ Անհամբերությամբ սպասում եմ մեր հանդիպմանը սեպտեմբերի 25-ին»,- նշել է Թրամփը։

Trump and Erdogan to discuss military issues on September 25
US President Donald Trump has announced that he will host Turkish President Recep Tayyip Erdogan at the White House on September 25. Trump wrote about this on the Truth Social social platform, noting that several important trade and military issues are on their agenda.
According to Trump, a large-scale Boeing aircraft purchase program, a deal to supply F-16 fighters, as well as ongoing negotiations on the F-35 military-technical program, are currently being discussed, which, he says, are expected to be successful.
"President Erdogan and I have always had a perfect relationship. I look forward to our meeting on September 25," Trump said.